face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Komodity

Komodity

V tomto článku bych se chtěl trochu věnovat obchodování komodit. Je to totiž poměrně oblíbený typ tradingu a podle mě se dá dobře a možná dokonce lépe provozovat pomocí binárních opcí.

Káva, čaj, sója a další, zkrátka komodity. Je zajímavé spekulovat na pohyb jejich cen, protože jsou většinou ovlivňovány jinými typy zpráv, než třeba měny nebo indexy. Často má význam počasí, z toho vyplývající úrovně sklizně, různé nepokoje v zemích produkce a podobně. Proto je to velmi zajímavá alternativa k ostatním produktům.

Investování do komodit ale může být spojeno s překážkami, které můžou být pro dost lidí nepřekonatelné, mám tím na mysli zejména požadavky na počáteční kapitál v řádu desítek tisíc korun. Ale je tu zajímavá alternativa, jak už jsem říkal, v podobě binárních opcí.

U nich vám stačí pár tisíc korun a můžete začít obchodovat komodity, respektive spekulovat na pohyb jejich cen. Sice jich nebudete mít k dispozici tolik jako u ostatních nástrojů, brokeři nabízejí většinou zhruba tak 10 základních komodit, ale jsou mezi nimi ty velmi oblíbené, jako bavlna, zlato nebo ropa.

A ty můžete obchodovat se všemi výhodami, které binární opce přinášejí. To znamená, že minimální investice je jen 5 dolarů. Hlavní výhoda však spočívá v tom, že opět potřebujete odhadnout jen směr pohybu ceny. Jestli bude cena vyšší nebo nižší, než když jste do obchodu vstoupili. Když vám to vyjde, dosáhnete plného zisku.

Navíc nebudete platit žádné poplatky za obchody ani za data. A nebudete ani čelit případným problémům s likviditou trhu, což znamená ani žádným skluzům při plnění objednávek.
Z mého pohledu jsou proto binární opce velmi vhodné pro investování do komodit, respektive na vydělávání peněz na pohybech jejich cen.
06.03.2014 18:54:21
ggti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one