face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Obchodování podle fundamentální analýzy

analyza

analyza

Podle toho, co čtu v diskuzních fórech o binárních opcích, se lidé často pouštějí do obchodování jaksi automaticky podle technické analýzy. Podle mě je škoda ignorovat tu fundamentální.
Pokud to ještě nevíte, tak fundamentální analýza znamená obchodování podle ekonomických zpráv. Například pokud obchodujete akcie konkrétní firmy, tak sledujete zprávy, které se této společnosti týkají. Zjednodušeně řečeno špatné zprávy mají tendenci snižovat cenu akcií a dobré naopak zvyšovat.

Zprávy nejen k akciím, ale také k měnám, komoditám a dalším podkladům aktivům můžete sledovat například na Investing.com nebo Bloombergu. Možností je spousta.

Pokud jste zaměření na měny, tak Forexfactory nabízí kalendář se zprávami, které týkají hlavních měn.

Fundamentální analýza se dá pojmout různými způsoby. Můžete obchodovat vyloženě vyhlašování zpráv, nebo můžete vzít analýzu doslova a analyzovat si vyhlídky dané společnosti, a pak vstoupit do dlouhodobější obchodní pozice.

U vyhlašování zpráv většinou obchodujeme kratší opce, zatímco analýzu vyhlídek použijeme spíš pro dlouhodobější obchody v řádu dní.
Na jedné straně to vyžaduje určitý čas na analýzu, přemýšlení a rozhodování, na druhé straně ale u technické analýzy trávíte dlouhý čas hleděním do grafů. Takže časově může být obchodování podle fundamentální analýzy paradoxně méně náročné.

Ale určitě není pro každého. Nicméně to stojí za úvahu. Podle mě se o tomto typu obchodování mluví málo, přitom pro mnoho obchodníků to může představovat ziskový přístup. Ostatně spousta velkých obchodů historie byla uskutečněna právě na základě fundamentální analýzy.

Na druhé straně je ale zřejmé, že tento přístup se dá obtížně testovat na historických datech. Je spíš třeba se ho učit při obchodování na demu v reálném čase. Takže může trvat relativně dlouho, než se ho naučíte a než si budete dostatečně jistí na to, abyste začali obchodovat se skutečnými penězi.

Můžete to ale kombinovat, při technické analýze se zároveň učit a trénovat tu fundamentální. Čím víc budete rozumět mechanismům, které hýbou s cenami, tím lépe.
27.10.2016 17:57:34
ggti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one