face.jpg
Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

Proč je obchodování s kryptoměnami tak zajímavé

Bitcoin

Bitcoin

Kryptoměny se rychle staly jedním z nejpopulárnějších podkladových aktiv pro obchodování, a to dokonce tak, že bitcoinové termínové kontrakty zařazují do svých nabídek americké burzy.
Proč je tomu tak? Především hlavně kvůli jejich volatilitě a masovému růstu. Kryptoměny jsou novou technologií, která zažívá boom. Jednoho dne velmi pravděpodobně přijdou korekce, ale to lidé nechtějí slyšet a chtějí se vést na růstové vlně.

Pokud se ale zajímáte o toto podkladové aktivum, je nejdříve nutné pochopit, co jsou kryptoměny a jak fungují. Nestačí věřit, že je to úžasná technologie s velkou budoucností. Protože pokud chcete kryptoměny nakupovat, musíte je vlastnit, přičemž jejich fungování se vymyká všemu ostatnímu, co jste kdy měli.

Když třeba nakoupíte akcie, budete je držet buď v elektronické nebo papírové formě, ale u obojího je snadné pochopit, co s nimi dělat.

Digitální měny jsou jiné, používají šifrování, zvláštní klíče, přičemž stačí, aby se někdo dostal pouze k vašemu soukromému klíči a měnu vám snadno odcizí a nikdo vám pak nedokáže pomoct.

A může se tak stát třeba i prostřednictvím peněženky na digitální měnu, kterou si odněkud stáhnete. Proto bezpečné držení kryptoměn není dost dobře možné, dokud si neosvojíte základy jejich fungování.

K vaší smůle se pak kryptoměny můžou mezi sebou lišit a mít trochu odlišné vlastnosti, což může mít i vliv na to, jak si je můžete uložit. Používat univerzální peněženky může být snadné, ale také je to méně bezpečné řešení, než mít každou kryptoměnu zvlášť.

K tomu se přidává extrémní nutnost mít zabezpečené zařízení, ze kterého do peněženky přistupujete. Zkrátka bezpečnost hraje zásadní roli, protože transakce kryptoměn jsou konečné a nevratné, takže každá chyba nebo problém může mít fatální důsledky v podobě ztráty měny.

Kryptoměny tedy nabízejí obrovský potenciál, který je ale také spojený s velkými riziky, neobchodními. Spoustu z nich lze minimalizovat tím, že vstřebáte co nejvíce informací.
18.12.2017 18:00:47
ggti
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one